سه شنبه, 14 مرداد 1399 16:29

استفاده از سفارشات اضافه در معاملات کریپتو

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سفارشات اضافه (Extra Order) در ربات‌هایی مثل ربات‌های TradeSanta بسیار مهم هستند و این شانس را برای معامله گران فراهم می‌کنند که حتی پس از اینکه بازار مطابق با استراتژی معامله گر پیش نرفت، بتوانند باز هم سود کنند.

اصول کار

اصل مهم سفارشات اضافه، میانگین گیری است. فرض کنید که شما یک ربات معاملاتی با استراتژی Long دارید یعنی برای اینکه سود کنید باید قیمت ارز دیجیتال مورد نظر افزایش پیدا کند اما ممکن است قیمت‌ها کاهش پیدا کنند و اینجاست که سفارشات اضافه به شما کمک می‌کنند. ربات شما سعی می‌کند کوین‌های بیشتری با قیمت کمتر خریداری کند و در نتیجه قیمت لازم برای دستیابی به سود تعیین شده را کمتر کند. در استراتژی Short همه چیز مشابه اما معکوس است.

می‌توانید این پارامترها را برای چنین رباتی تنظیم کنید که نوع استراتژی شما را مشخص خواهد کرد: حداکثر تعداد سفارش‌های اضافه، تعداد سفارش‌های اضافه بلادرنگ، مرحله و حجم در ربات معاملاتی بسته به اولویت‌ها یا موجودی خودتان. سفارشات اضافه بیشتر نیاز به ارز بیشتری دارند. نوع مرحله‌ی سفارش اضافه مشخص کننده میزان اختلاف با ارزش اولین سفارش است که بعد از آن سفارش اضافه قرار گرفته است.

استراتژی‌ها

در TradeSanta دو استراتژی برای سفارشات اضافه وجود دارد.

فرض کنیم که شما جفت ارز USDT-BNB را با استراتژی Long و این تنظیمات خریداری می‌کنید:

  • حجم اولین سفارش: 40 USDT
  • مرحله سفارش اضافه: 5 درصد
  • حداکثر تعداد سفارشات اضافه: 3
  • تعداد سفارشات اضافه بلادرنگ: 3
  • سود هدف: 5 درصد

فرض کنید که در حال حاضر 1 BNB 20 USDT قیمت دارد یعنی برای اینکه شما 5 درصد سود کنید، قیمت آن باید به 21 USDT برسد.

گزینه اول: شما حجم سفارش اضافه را معادل با حجم سفارش اول (40 USDT) قرار می‌دهید. ربات کریپتو 40 USDT برای خرید 2 BNB (هر کدام به ارزش 20 USDT) خرج می‌کند و سه سفارش اضافه با گام 5 درصد تنظیم می‌کند (به ترتیب با 19، 18 و 17 USDT).

بنابراین اگر قیمت BNB به 19 USDT کاهش پیدا کند، ربات 40 USDT دیگر برای خرید BNB صرف می‌کند در نتیجه باعث کاهش قیمت لازم برای دستیابی به سود هدف می‌شود (20.475 به جای 21 USDT). اگر قیمت BNB به 18 USDT کاهش پیدا کند، ربات 40 USDT دیگر برای خرید کوین‌های BNB صرف می‌کند تا میانگین قیمت را کاهش دهد. در این حالت قیمت لازم برای سود 5 درصدی 19.95 USDT است و به همین ترتیب.

گزینه دوم: حجم سفارشات اضافه بیشتر از حجم سفارش اول است. یک ابزار معاملاتی به نام مارتینگیل وجود دارد که فقط برای معامله گران مجرب توصیه می‌شود. مارتینگیل یک استراتژی قمار است و به معنای دو برابر کردن حجم پس از هر ضرر است. در TradeSanta مارتینگیل یعنی افزایش حجم هر سفارش اضافه با ضریبی از 1.05 تا 2 بنابراین هر سفارش اضافه‌ای نسبت به قبلی بزرگتر خواهد بود.

Extra2

فرض کنیم که در مثال قبلی ضریب 1.5 است. در این حالت، ربات 60 USDT برای اولین سفارش اضافه، 90 USDT برای دومی و 135 USDT برای سومی خرج می‌کند در نتیجه قیمت هدف نسبت به اولین گزینه بشدت کمتر می‌شود. این روش می‌تواند مفید باشد اما نسبت به مدل قبلی ریسک بسیار بیشتری دارد چون حجم بیشتری از دارایی شما را در برمی‌گیرد.

امیدواریم این مقاله پاسخ سوالات شما درباره سفارشات اضافه و چگونگی بهبود نتایج معاملاتتان با این استراتژی را مشخص کرده باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی مقالات

learn1

 

درباره ما

پارسیان ترید با هدف ایجاد فضایی آموزشی و ارائه ابزاری برای تریدرها و معامله گران ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. وب سایت پارسیان ترید یکی دیگر از خدمات گروه ارز مدرن می باشد

آدرس  : تهران، میدان فردوسی، نبش منوچهری، پاساژ افشار، طبقه اول

تلفن تماس : 26230198

ایمیل : info@parsiantrade.com

ساعات کاری : از 9 صبح الی 5 بعد از ظهرارتباط با ما